Зонування за допомогою штор, фото-ідеїБагатофункціональна простора кімната часто є частиною сучасних квартир, квартир-студій. Але не завжди такий стан речей влаштовує всіх членів сім’ї. Якщо сім’я велика, у кожного члена сім’ї власні потреби – одному потрібно вчитися, інакше відпочивати, третього працювати. Виникає проблема, як розділити кімнату на зони без втрати враження великого простору і отримати зручне місце для проживання всієї родини.

На допомогу приходять різні способи зонування кімнат: штори, панелі, скла, широкі розсувні двері, перегородки з гіпсокартону. Найпростіше рішення – зонування кімнати шторами. Як реалізувати це рішення, ідеї, корисні поради на цю тему зібрані в цій статті.

Штори для розділення кімнати на зони

Якщо у вас відкрита кухня-їдальня-вітальня або робоче місце розташоване в вітальні, спальні, доцільно виконати поділ кімнати на зони. Створення двох окремих функціональних просторів в одній кімнаті, не завжди легко або навіть можливо виконати. Ці інтер’єри повинні включати в себе достатній простір для сучасних меблів, побутової техніки, комунікацій, повинні мати гарний вигляд.

Шляхів виконання такого рішення багато – від рухомих і тимчасових конструкцій, які легко реорганізувати, до постійних перегородок з цегли, гіпсокартону. Меблі – це досить тонкий спосіб розділити інтер’єр. Але в деяких ситуаціях потрібно більш прозорий, рухливий варіант перегородки. В такому випадку просте, ефективне рішення – поділ кімнати на дві зони шторами.

Способи поділу зон

Існує кілька варіантів реалізації рішення:

 • зонування японськими шторами (екранними), панелі переміщаються по горизонталі;
 • ролети, опускаються зверху вниз, що закріплюються внизу;
 • поділ шторами нитками.

Переваги

Поділ простору шторами дає багато переваг:

 • легкість монтажу;
 • дешевизна;
 • фіранки можна швидко прибрати;
 • легкість, неперевантаженість інтер’єру;
 • наявність широкого спектра матеріалів, візерунків, кольорів, підбираються індивідуально до декору всіх зон приміщення.

Штори – найпростіший спосіб розподілу простору всередині. Подвійний карниз для поділу дозволяє встановлювати жалюзі, відповідні певної частини кімнати, часто міняти варіант жалюзі. З такими фіранками можна миттєво отримати 2 окремих простору, при необхідності швидко об’єднати зони до просторої кімнати.

Недоліки

 • японські штори і ролети непрозорі, заломлюють простір, зменшуючи кімнату;
 • всі розглянуті конструкції не гасять звук, тому зонування на спальню і вітальню фіранками, не зможе забезпечити комфортний сон в зоні сну, якщо у вітальні дивляться телевізор;
 • фіранки, особливо напівпрозорі, не зможуть забезпечити стовідсоткову візуальної ізоляції кожної зони.

Ліжко за фіранкою

Якщо немає бажання вкладати гроші в нові меблі, потрібні прості рішення, використання штор сподобається. Залишається придбати товсті, вражаючі фіранки або вуаль, і ліжко стає невидимою для гостей. Погляньте на фотографії в галереї, деякі представляють елегантний, стильний інтер’єр, який використовує штори. Важливий ретельний підбір тканини, дизайн штор потрібно підібрати до інтер’єру кімнати.

Зонування шторами однокімнатної квартири – фотогалерея

Нижче представлена ​​сучасна, елегантна, вражаюча квартира з шведського журналу Skonahem. Тут немає товстих завісок, що приховують ліжко. Саме прозора, гладка фіранка до статі створює елегантний, стильний інтер’єр. Спеціальні вигнуті карнизи для зонування дозволяють чітко окреслити спальну зону, обмежуючи її двома шарами тканини.Наступна графічна, контрастна молодіжна квартира зі Швеції, може стати цікавим натхненням. Крихітна кімната має затишну атмосферу. Ліжко в центрі кімнати прихована за чорними, гладкими фіранками на петлях. В інтер’єрі дизайнери постійно слідували схемою чорно-білої скандинавської квартири.

Зонування на спальню і вітальню 20 кв.м – реальні фото зі Швеції

Оформлення дитячої

Хороше рішення – зонування дитячої на 2 зони шторами. Фіранки корисні в загальній дитячій кімнаті, де діти часто хочуть грати разом, але іноді хочуть чисто символічно відокремитися під час навчання, сну.

Ідеї ​​з Японії

Для поділу вітальні і кухні або спальні і вітальні можна купити японські штори. Рівні панелі акуратно розсуваються, відмінно виглядають, стануть справжньою окрасою, родзинкою інтер’єру.

Фіранки з тканини, паперу і ниток

Альтернатива ширм з розсувних панелей (японським) – фіранки з:

 • тканини,
 • паперу,
 • ниток,
 • фотографій.

Тканинні завіски

Тканинний декор прекрасно працює, поєднується зі стильним інтер’єром, сучасними меблями, обладнанням. Геометричний дизайн, характерний матеріал створюють гарний ефект гри світла і тіні в кімнаті. Традиційні тканинні завіски – непрактичний варіант для кухні, тому що тканина легко вбирає запахи, стає «ароматним», вельми непрактичним прикрасою.

Декор з паперу

Ці цікаві за формою екрани ідеально підходять для модерністського дизайну. На додаток до поділу приміщення паперові штори виконують декоративну функцію. Сучасні висять стіни підвішені надзвичайно декоративним способом. Рішення дозволить зберегти природне світло в інтер’єрі, одночасно забезпечуючи деяку конфіденційність окремих частин.

Штори нитки

Даний варіант використовується не тільки в якості декорації вікон. Штори-нитки можуть небанальним способом витягти з просторої вітальні зону для відпочинку, роботи. Нитки не забезпечує повну конфіденційність, але створюють привабливу, декоративну кордон окремих зон.

Існує кілька варіантів вирішення:

 • просто нитки,
 • нитки з нанизаними намистинами,
 • нитки з шматочками скла.

Штори-нитки стануть цікавим, естетичним декором.

Штори з намистин, ниток, фото

Фіранка з фотографій

Оригінальний декор з фотографій служить в якості фантастичною рамки-кордону окремих зон у вітальні, сюжети фотографій вибираються на власний розсуд. Оригінальна стіна легка в установці.

висновок

Якщо в квартирі є великий простір, яке хочеться розділити або в невеликій квартирі потрібно організувати затишне містечко для сну, роботи, кращий спосіб – належним чином виконане зонування. Можна використовувати меблі, купити спеціальні роздільники, повісити тканинні завіски. Вибір тканин досить широкий і кожний може знайти підходящий варіант, легко адаптувати його до стилю, характеру інтер’єру.

Фіранки, тканинні, паперові екрани – відмінні інструменти, що допомагають при необхідності змінити інтер’єр. Зонування кімнати дає можливість створити простір, якого не вистачало, без великих фінансових вкладень. Дане рішення освіжить інтер’єр, створить інший погляд на квартиру. Деякі з варіантів можуть виконувати додаткові функції, наприклад, простір для фотографій. Вибір рішення залежить від уяви, творчості власників житла.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *