Зовнішнє оздоблення будинку – варіантиЗовнішнє оздоблення будинку - варіанти

При будівництві будинку, особливу увагу слід приділити фасаду, який є візитною карткою будинку. Крім того, і, можливо, що це найголовніше, він також є першим захисним шаром будинку. Атмосферні умови мінливі, тому матеріал і якість виготовлення зовнішньої обробки повинні бути на високому рівні. Які на сьогоднішній день існують варіанти обробки зовнішніх стін будинку, в чому їх переваги і недоліки – ці питання ми розглянемо в даній статті.

Зовнішнє оздоблення будинку – варіанти, фото сучасних рішень

Зовнішньою обробкою називається зовнішня поверхня стіни будівлі. Залежно від положення щодо дороги, виділяють фронтальний або головний передній фасад, а також задній і бічний або садовий. Варіантів обробки фасаду будівлі безліч, розглянемо найпопулярніші з них.

Сучасна естетика – це гра контрастів. Сьогодні можна сміливо комбінувати матеріали різних кольорів, фактур і характеру, наприклад, дерево з каменем, натуральні матеріали і метал, сталь з прозорим склом. Які фасади в даний час користуються найбільшою популярністю? Що сьогодні модно?

Зовнішні стіни будівлі можуть бути оброблені і декоровані по-різному. Вибір конкретного способу залежить від того, який ефект буде кращим. Найчастіше зустрічаються такі варіанти зовнішньої обробки заміського будинку:

 • дерев’яна обшивка;
 • клінкерна цегла;
 • декоративний камінь для фасадів;
 • фасадна штукатурка;
 • цегла;
 • зовнішня обробка будинку елементами, з сіп панелей.

Зовнішнє оздоблення будинку - варіанти, фото Зовнішнє оздоблення будинку - варіанти, фото Зовнішнє оздоблення будинку - варіанти, фото Зовнішнє оздоблення будинку - варіанти, фото

Дерев’яна обшивка

В даний час переживають відродження дерев’яні фасади. Деревина сьогодні прикрашає не тільки вдома, а й сучасні комерційні і багатоквартирні будинки. Такі варіанти зовнішньої обробки каркасного будинку інтегруються з навколишньою природою. При цьому, завдяки своїй природній красі, навіть найпростіший будиночок отримає елегантність і затишний шарм.

Дерев’яна обшивка стає все більш і більш популярним варіантом зовнішньої обробки стін будинків. Красиво виконана, вона надає будівлі сучасний характер. Це дуже ефектна зовнішня обробка дерев’яного будинку, варіанти якої можна побачити нижче.

дерев'яна обшивка

При виборі цього варіанту зовнішньої обробки слід звернути особливу увагу на товщину і профіль використовуваних дощок. Найбільш популярними є дошки з прямокутним профілем, що мають товщину не менше 16 мм і ширину 150 мм. Вони встановлюються так, щоб верхня дошка перекривала нижню.

дерев'яна обшивкаОднак є й інші варіанти обшивки, виробники пропонують різні профілі. Дошки можуть укладатися горизонтально і вертикально, під ухилом.

 1. Укладання дощок по горизонталі. Цей тип є найпопулярнішим з усіх використовуваних. Дошки кріпляться до обрешітки за допомогою цвяхів або шурупів. Монтаж можна зробити декількома способами вкладок, шип і паз, через перекриття, в залежності від того, якого ефекту ми хочемо досягти. Горизонтальна укладка також може бути виконана у вигляді щілини між дошками. Похилі дошки створюють хороший візуальний ефект ніжною «тіні». При виборі цього методу, переконайтеся, що сонце не проникає всередину, що може викликати небажаний ефект.Укладання дощок по горизонталі
 2. скошена укладання. Дошки розташовані по діагоналі під кутом 45 градусів і прикріплені до вертикальної обрешітки. При цьому слід враховувати відповідну вентиляцію і відведення води. Укладання в формі літери V не рекомендується через накопичення води.
 3. Вертикальні дошки. У цьому випадку найбільш часто використовується система мову-паз. Особливу увагу слід звернути на те, щоб дошки мали можливість деформації під впливом вологи. Вертикальне вирівнювання з зазором між дошками також може бути використано, але такий вибір дозволить воді потрапляти в всередину частіше. Крім того, сонячне світло може зробити негативний вплив на стабільність. Одним з кращих рішень в даному випадку є метод «дошка на дошку». При цьому поверхня складається з двох шарів, де перший кріпиться з інтервалами, а інший охоплює розрив між ними. Цей метод дає багато можливостей у вигляді застосування різних по ширині дощок, а також можливість їх використання на поверхнях з кривизною.вертикальні дошки

При монтажі краще використовувати дошки однакової довжини для кожного ярусу. Можливе використання більш коротких дощок і об’єднання їх в середині не рекомендується. Це збільшить шанси проникнення води в такі комбінації.

дерев'яна обшивка

Зовнішнє оздоблення будинку клінкерною цеглою і клінкерними плитами

Клінкерні плити дуже декоративні і доступні в різних кольорах, вони дозволять зробити будинок дуже ефектним. Нерідко їх використовують, щоб облицювати цоколь будинку, еркери або кути, колони. Така обробка змінить візуальне сприйняття будівлі. Клінкерна цегла рідко зустрічаються на фасадах поодинці, як правило, він використовується в поєднанні з менш дорогим матеріалом.

клінкер клінкерКлінкер є відмінною ідеєю для міцного і естетичного фасаду. Клінкерні плити набагато дешевше, ніж клінкерна цегла, при цьому вони також стійкі до забруднення, пошкодження і за ними легко доглядати.

Переваги фасаду з клінкеру

Безумовно, це не дешеве рішення, але у нього чимало переваг, а саме:

 • клінкер є ідеальним матеріалом для міцної обробки;
 • безліч колірних рішень і можливостей у виборі стилю – клінкер підходить, як для традиційної, так і для сучасного оздоблення фасаду будівлі;
 • довготривала стабільність кольору;
 • стійкість до забруднень;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • стійкість до агресивних рідин;
 • клінкер легко підтримувати в чистоті, він не вимагає відновлення і технічного обслуговування.

Звичайно, щоб виконати обробку з клінкерної цегли буде потрібно чимало часу, грошей, а також залучення кваліфікованих фахівців. Для бажаючих заощадити хорошим варіантом буде вибір обробки з клінкерної плитки, яка, незважаючи на те, що більш ніж в два рази дешевше, ніж цегла, має майже такі ж переваги.

фасад з клінкеру фасад з клінкеру фасад з клінкеру

Міцний, стильний і дуже декоративна цегла користується неослабною популярністю. При обробці будинку в сучасному стилі клінкер використовує для всього фасаду, однієї стіни або частини фасаду. Завдяки своїм властивостям, таким як міцність, довговічність і морозостійкість він добре працює в місцях, що піддаються впливу механічних пошкоджень і несприятливих погодних умов, в тому числі на постаментах, перемичках і підвіконнях. Фасади з цегли в головній ролі ніколи не вийдуть з моди, вони завжди виглядають стильно і ефектно. Дуже цікавим і сучасним варіантом також є клінкерні термопанелі з термоізоляцією.

Зовнішнє оздоблення будинку декоративним каменем

На хвилі повернення до природи, свій розквіт також переживає кам’яний фасад. Багатий дизайн дозволяє каменю добре працювати на фасадах будинків. Це ефективний спосіб обробки, що дозволяє створити гарний, міцний і погодостійкістю фасад будівлі. Він може бути застосований до всієї поверхні стін або тільки в окремих областях, наприклад, на цоколі або навколо вікон і дверей. Дуже вражає його зовнішній вигляд в поєднанні з деревом і склом. Різноманітність форм і кольорів кам’яної плитки дозволяє виконати дизайн в будь-якому стилі – класичному або сучасному. Ми можемо вибрати натуральний або штучний камінь, кожен з них має свої переваги і недоліки, про що можна дізнатися в статті декоративний камінь для фасаду.

оздоблення будинку декоративним каменем оздоблення будинку декоративним каменем оздоблення будинку декоративним каменем оздоблення будинку декоративним каменем оздоблення будинку декоративним каменем

Штукатурка для фасаду

Залежно від потреб можна вибрати різні типи зовнішньої штукатурки для фасаду будівлі. При виборі, варто звернути увагу на потенційні ризики, такі як механічні пошкодження, бруд і, звичайно, залежність від погодних умов.

Види штукатурки

Для фасадних робіт використовується: • акрилова штукатурка (стійка до впливу дощу, але чутлива до дії сонця і морозу);
 • силіконова (резистентна до дощу, сонця і майже не мажеться);
 • силікатна (має середню стійкість до механічних пошкоджень, перепадів температури, впливу сонячного світла і бруду);
 • мінеральна штукатурка (стійка до сонячного світла, низьких температур, однак, чутлива до дощу і механічних пошкоджень).

види штукатурки

Штукатурка має безліч квітів і може бути нанесена різними способами, наприклад – баранчик або короїд.

види штукатурки

Що потрібно враховувати при виборі штукатурки для фасаду?

Перш за все, слід пам’ятати, що штукатурка повинна бути міцною і стійкою. Колір, хоча і створює привабливий зовнішній вигляд, краще розглядати як фактор другорядний. Також треба пам’ятати, що при поганій укладанні будинок буде виглядати непривабливо, крім того, він буде менш захищений від вологи і несприятливих погодних умов. Також слід звернути увагу на навколишнє середовище – вологість і близькість рослинності, яка може привести до осідання зеленого нальоту на стінах. В цьому випадку необхідно нанести спеціальні захисні засоби проти біологічної корозії. Це збільшить термін служби фасаду.

Найбільш часті помилки в зовнішній обробці будинку

Помилки можна зробити практично на кожному етапі роботи, тому дуже важливо правильно підготуватися до будівельних та оздоблювальних робіт. Де найлегше зробити помилку?

 1. Невдалий час. Період з травня по червень є найкращим для даного виду робіт. Температура в цей час не досягає дуже високих значень, а вологість сприяє більш швидкому і рівномірному отвердению штукатурки. Якщо виконується мокра штукатурка, треба встигнути закінчити всі роботи до того, як температура починає опускатися нижче 5 ° С. Іноді, ця робота випадає на спекотні літні місяці – тоді доведеться придбати сонцезахисні козирки, грунтовки та розпилювачі для води. Таким чином, будуть створені правильні умови для сушки свеженанесенной штукатурки.
 2. Неправильна підготовка поверхні. Перед оштукатурюванням необхідно подбати, щоб стіна була очищена від домішок і нерівностей. Це дозволить поліпшити адгезію штукатурки і полегшить процес її нанесення.
 3. Неправильна установка кам’яної плитки або клінкеру. Дуже важливо придбати відповідний клей і ретельно притискати елементи до стіни. Не можна наносити занадто багато складу, слід розподіляти його рівномірно. Точне розташування елементів дозволить запобігти потраплянню повітря, і відклеювання окремих елементів.
 4. Неправильний вибір кольору. Вибираючи колір штукатурки, слід брати до уваги навколишнє середовище, в якій знаходиться будинок. Білі і сірі кольори будуть красиво контрастувати з навколишнім зеленню. Більш яскравий колір дозволить дому виділитися з маси інших будинків. Варто також враховувати поєднання кольору даху і фасаду будинку.

Модна гра кольору

Використання штукатурки різних кольорів є цікавим рішенням, яке особливо підходить для тих, хто має обмежений бюджет. Популярний в даний час варіант зовнішньої обробки будинку, в якому переважає неокрашенная сіра штукатурка, а також такі кольори, як чорний або графітовий.

Модна гра кольору Модна гра кольору

Модними в даний час є також товсті смуги, обгортають навколо будинку або навколо окремих елементів фасаду. Успішно використовуються барвисті, геометричні фігури в різних частинах фасаду, горизонтальні і вертикальні поділу, що визначають межі окремих приміщень або поверхів. Звичайною процедурою є створення кольорових акцентів на частини будинку, яка обслуговує конкретну функцію, наприклад, на гаражі.

Модна гра кольоруВарто відзначити, що в даний час в модній естетиці переважають холодні кольори. Теплі кольори рідкісні. Як правило, їх використовую на сірих фасадах у вигляді елементів в відтінках жовтого, рожевого, зеленого і оранжевого кольору.

Модна гра кольору

Фасади з великим склінням

Важко уявити собі сучасний фасад, позбавлений великого скління. Великі, від підлоги до стелі, кутові французькі вікна дозволяють створити панорамний вид на сад і навколишнє рослинність. Широке скління додасть світло і допоможе візуально збільшити інтер’єр.

Фасади з великим склінням Фасади з великим склінням

Будинок, наповнений природним світлом, виглядає затишним, теплим і сонячним, що позитивно позначається на здоров’ї і благополуччя сім’ї. Відповідне розташування вікон (на південь і захід) дозволяє отримувати тепло від сонця і ефективним способом підтримувати нагрів будівлі, що виражається в більш низьких рахунках за опалення і економії сімейного бюджету.

Фасади з великим склінням Фасади з великим склінням Фасади з великим склінням Фасади з великим склінням

Зовнішнє оздоблення будинку панелями і бетоном

Той, хто шукає оригінальні ідеї для обробки і вважає дерево, клінкер, або камінь занадто банальними рішеннями, може вибрати на ринку різні панелі:

 • металеві панелі для фасаду з утеплювачем;металеві панелі для фасаду з утеплювачем
 • Також пропонуємо п панелі для зовнішньої обробки будинку;Також пропонуємо п панелі для зовнішньої обробки будинку
 • зовнішня обробка будинку – варіанти з панелями сайдинг;сайдинг сайдинг сайдинг
 • керамічні панелі;керамічні панелі
 • декоративні панелі з пінополістиролу;декоративні панелі з пінополістиролу
 • вінілові деревоподібні панелі;вінілові деревоподібні панелі
 • панелі з волокнистого цементу.панелі з волокнистого цементу

Фасад з архітектурного бетону

Вибір сучасних матеріалів для обробки будинку обмежується тільки нашою фантазією і фінансовими можливостями. Останнім часом досить популярний архітектурний бетон, який може бути гладким або пористим. Він буває виконаний практично в будь-якому кольорі – від типових сірих тонів до сміливих і інтенсивних кольорів, наприклад, червоного.

Деякі хвалять цей сміливий і сучасний підхід до архітектури, інші вважають, що це просто негарно, і «сирий» об’єкт виглядає незавершеним. Багато підрядники та користувачі також відзначають, що фасади з архітектурного бетону, піддаючись впливу сонця і суворих погодних умов, легко набирають вологу і можуть втратити колір, а після зими можуть з’явитися також тріщини. Однак, такі проблеми зазвичай пов’язані з помилками його застосування або недостатню якість.

Крім неправильної установки, проблема найчастіше лежить в вигляді архітектурного бетону. Слідом за модою багато виробників звичайного бетону взялися за виробництво його архітектурного вигляду, як правило, у вигляді пластин з добавками хімії та синтетичних волокон, зазвичай скловолокна. Скловолокно, яке не є стійким до УФ випромінюванню, є причиною корозії і знебарвлення. Таким чином, відсутність досвіду у виробництві декоративного бетону, а також відсутність інвестицій в дослідження і розробку рецептур, є головною причиною низької якості архітектурних бетонних панелей деяких виробників.

Плити хорошої якості повинні характеризуватися високою механічною міцністю і низьким водопоглинанням (переважно менше 5%). Фасадні панелі повинні бути морозостійкими, вогнестійкими, і що дуже важливо – стійкими до УФ випромінюванню. Тому ретельний відбір архітектурних бетонних фасадів просто необхідний, щоб в майбутньому не шкодувати про своє рішення.

Фасад з архітектурного бетону Фасад з архітектурного бетону Фасад з архітектурного бетону

Всі рішення, що стосуються вибору матеріалів для зовнішньої обробки будинку, зовнішнього вигляду і термінів виконання слід прийняти завчасно до початку основних робіт. Це дозволить уникнути стресових ситуацій і вибору в умовах дефіциту часу і коштів. Фасад повинен служити протягом багатьох років, так що варто ретельно обміркувати кожен, навіть найменший питання, щоб мати можливість насолоджуватися естетичним дизайном будинку вашої мрії.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *