Зовнішні панелі для оздоблення будинківЗовнішні панелі для оздоблення будинків

Як облицювальний матеріал для зовнішніх стін часто використовуються панелі для стін для зовнішньої обробки. Із зовнішнього боку будівель часто використовуються стінові панелі для зовнішньої обробки будинку, які мають візерунок, що нагадує текстуру деревини, щоб імітувати облицювання з дощок. Такий матеріал називають сайдинг. Якщо ви хочете купити фасадні панелі для зовнішньої обробки будинку, варто докладніше ознайомитися з властивостями, достоїнствами і недоліками цих матеріалів. Про це ми розповімо в цій статті.

Сайдинг або зовнішні панелі для оздоблення будинків

В даний час зовнішні панелі для обробки використовуються широко. Якщо раніше вони викликали подив, як нова форма естетичних зовнішніх фасадів і були відомі з фільмів, що зображують передмістя Сполучених Штатів і Канади, то зараз вони стали дуже поширеним варіантом. Сьогодні ці оздоблювальні матеріали стають цікавою альтернативою для утеплення і зовнішньої обробки будинків там, де особливо необхідно захистити будинок від вітру і дощу. Завдяки їм будинок стає набагато більш стійким до несприятливих погодних умов.

Сайдинг або зовнішні панелі для оздоблення будинківСайдинг – це облицювальні пластикові панелі для зовнішньої обробки будинку, що імітують дерево.

Матеріал, з якого вони зроблені – це модифікований ПВХ, збагачений у виробництві оксидом титану, пластифікаторами і стабілізаторами.

Ці добавки підвищують міцність матеріалу і забезпечують колірну стабільність, а також дозволяють поліпшити опір матеріалу погодних умов (морозу, сонця, дощу і вітру).

Панелі, як правило, мають розміри близько 200 × 4000 мм. Товщина стінок становить всього 1-1,2 мм. Цей матеріал дуже тонкий, але міцний – він виготовляється з двох склеєних гарячим методом шарів, що забезпечує його довговічність. З внутрішньої сторони сайдинг, як правило, сірий, зовні – пофарбований в різні (в основному пастельні) кольору і має тиснення з малюнком деревини. Він буде цікавою альтернативою для дерев’яних панелей, так як після укладання на фасаді стіна виглядає, як ніби виконана з дерева. Додаткова перевага цього рішення полягає в тому, що під панелями ховається шар ізоляції з полістиролу.

Монтаж зовнішніх панелей для обробки

Зовнішні панелі кріпляться до дерев’яної решітці, прикріпленої до стіни. Між ними і стіною, як правило, розташовується утеплення з полістиролу або мінеральної вати.

Незважаючи на те, що монтаж таких панелей здається дуже легким, не варто недооцінювати цей процес, необхідно знати і виконувати рекомендації виробника. Ви повинні пам’ятати, що це матеріал з високим тепловим розширенням. Важливо надати йому можливість «розширюватися» під впливом жарких сонячних променів. Тому неприйнятно при монтажі склеювання панелей.

Увага! Сайдинг – це не самі панелі, а вся система, включаючи всі допоміжні компоненти, такі як початкові і кінцеві плінтуса, профілі для дверей і вікна, розетки вентиляції і т.д.

Технічне обслуговування та довговічність

Добре змонтований сайдинг може прослужити до 50 років. Він не вимагає технічного обслуговування, крім чистки і миття. У разі пошкодження, одиночна панель може бути легко замінена.

Де використовувати сайдинг?

Сайдинг можна використовувати як в приватних будинках, так і в багатоквартирних. Він добре працює в обробці громадських будівель або офісними приміщеннями. Через низьку вартість і високої міцності, сайдинг вигідно використовувати при відновленні і ремонті пошкоджених будівель – завдяки йому старі об’єкти можна оновити швидко і дешево, не вдаючись до капітального ремонту в найближчі роки.Переваги пластикових панелей для зовнішньої обробки

  • ключовим аргументом для використання сайдинга є його невисока вартість;
  • ще один плюс це довговічність і міцність – сайдинг не буде іржавіти, як металеві деталі, не гниє, як дерев’яні елементи;
  • він не горючий,
  • не кришиться і не тріскається;
  • догляд за ним не вимагає ніяких зусиль – вам не потрібне спеціальне обладнання або речовини для просочення або забарвлення, досить тільки звичайного миття з водою і миючим засобом, щоб відновити блиск і чистоту фасаду;
  • не важко знайти на ринку виробників, які дають тривалу гарантію на свою продукцію;
  • його монтаж простий, і тому швидкий, досвідчена будівельна бригада може виконати обробку великого будинку протягом кількох днів.

Кольори сайдингу і варіанти дизайну

Цей варіант обробки може бути практично будь-якого кольору, і не обмежується декількома квітами і дизайном. Пошкоджені панелі можна легко замінити. Якщо проект буде готувати людей з уявою, розумна гра кольорів сайдингу зробить будинок візуально привабливим. Він жодним чином не буде нагадувати схожі один на одного, як дві краплі води будинки з американських фільмів.

Зовнішнє оздоблення будинку панелями – фото

Найпоширеніші варіанти обробки мають світлі кольори і вигляд, точно або віддалено імітує горизонтально розташовані дошки. Висота сайдингу, повинна відповідати формі будинку. Він виглядає добре, коли будинок невисокий. Крім того, сайдинг виглядає набагато краще, на будинках з похилими дахами, ніж з плоскими.

Зовнішнє оздоблення будинку панелями - фото

Панелі з ПВХ у вигляді розбитих дощок нагадують справжній дерев’яний фасад. Їх профілювання дозволяє створити чіткі темні і світлі смуги. Кольорові варіації є результатом різного ступеня освітлення різних областей сайдингу.

Зовнішнє оздоблення будинку панелями - фото

Рідко зустрічається, але вражає сайдинг «під брус». Ці панелі зі злегка заокругленим на зовнішній стороні профілем заповнені полістиролом і створюють імітацію натурального дерев’яного бруса.

Зовнішнє оздоблення будинку панелями - фото

Зовнішнє оздоблення будинку панелями - фото

Виробники пропонують сайдинг в різних кольорах, частіше це приглушені і пастельні тони. В ідеалі, додаткові елементи мають відмінний колір від решти фасаду.

Зовнішнє оздоблення будинку панелями - фото

Однотонний білий фасад може відтіняти контрастний колір даху. Майте на увазі, що вініловий сайдинг, як правило, не вписується в традиційну кришку з керамічною плиткою, цементом або сланцем.

Зовнішнє оздоблення будинку панелями - фото

Коричневий сайдинг може дуже реалістично нагадувати дерев’яну обшивку. В результаті, після укладання фасад виглядає так, як якщо б він був оброблений дошками і покритий фарбою або лаком.

Зовнішнє оздоблення будинку панелями - фотоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *