Зволожувачі повітря: користь і шкода



Зволожувачі повітря: користь і шкода

Нерідко повітря в сучасному приміщенні більш забруднений, ніж зовнішній. За наявними даними ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я), суспільству розвинених країн загрожують глобальні епідемії і збільшення захворюваності в результаті вдихання токсичного, забрудненого повітря всередині будівель. В середньому людина робить щодня близько 22 тисяч вдихів і споживає від 15 до 20 кг повітря.

Дослідження показують, що в кожному окремому вдиху в респіраторний тракт надходить близько 75 тисяч частинок пилу. Передбачається, що один грам пилу становить близько 700 мільйонів різних патогенних мікроорганізмів. Більші частинки бруду затримуються на віях, що вистилають нашу слизову оболонку носа. Проте, менше їх кількість йде в нижні відділи дихальних шляхів.

Відповідний рівень вологості підвищує комфорт у вашій оселі. Занадто сухе повітря, яким дихає більшість людей в опалювальний сезон і влітку, може викликати пересушування шкіри і слизових оболонок. Негативні наслідки низької вологості можуть сильно відчувати діти. Тому багато людей замислюються про придбання зволожувача повітря в дитячу кімнату. Давайте розглянемо докладніше, в чому ж користь і шкоду ультразвукового зволожувача повітря, і як вибрати цей прилад в кімнату вашої дитини.

Сучасні зволожувачі повітря: користь і шкода

Багато людей задаються питанням про те, чи не є необхідність зволоження повітря черговою вигадкою, яка придумана, щоб стимулювати споживачів до покупки приладу для виконання цього завдання. На практиці виявляється, що в багатьох будинках, особливо взимку, вологість дуже низька, і це надає досить значний вплив на здоров’я, самопочуття і навіть на концентрацію уваги мешканців будинку. У чому ж користь і шкоду зволожувача, і чому вологість треба підтримувати на певному рівні?

У чому користь зволожувача повітря?

Чим шкідливий сухе повітря:

 • він може викликати головні болі і проблеми пов’язані з сухістю в пазухах носа;
 • призводить до пересушування волосся і шкіри;
 • призводить до пересихання слизових оболонок дихальних шляхів, що в деяких випадках викликає дискомфорт – хрипоту, кашель, відчуття сухості.

Важливим фактором, який підвищує сприйнятливість організму людини до поглинання часток пилу, диму, алергенів, вірусів, а також токсичних речовин (наприклад, формальдегідів з меблів) є вологість. Вологість повітря – це вміст парів води в повітрі виражене у відсотках. Вологість в приміщенні залежить від: температури, пори року, кількості наявного обладнання, що випромінює тепло. У занадто сухому повітрі плаває велика кількість пилу, алергенів і кліщів, які можуть викликати нездужання, нежить, кашель або навіть алергії.

У чому користь зволожувача повітря?

Взимку, коли температура на вулиці падає, починається опалювальний сезон, але і лише деякі з нас знають, що вологість в приміщенні при цьому падає до 20%. Принцип простий, тим більше зростає температура повітря в приміщенні, тим більше знижується його вологість. У самих маленьких дітей це може викликати нежить, подразнення очей та слизових оболонок. Коли ми виходимо з квартири, ми відзначаємо, що нам легше дихати, ми починаємо відчувати себе краще. Це відбувається через більш високої вологості на вулиці.

Оптимальний рівень вологості в приміщенні поправляє самопочуття членів сім’ї. Особливо добре він діє на дітей, які надзвичайно чутливі і вразливі до будь-яких подразників.

Оптимальний рівень вологості в приміщенні

Для того щоб точно визначити ступінь вологості вам потрібно її виміряти, для цього знадобиться спеціальний прилад під назвою гигрометр або домашня метеорологічна станція, яка зараз досить популярна і є в багатьох будинках. Параметри оптимальної вологості повітря представлені в таблиці вище. Якщо в приміщенні низька вологість, слід подумати про покупку зволожувача, особливо коли мова йде про дитячу кімнату.

Дорослі, як правило, з турботою підходять до потреб малюка. В даний час все більше і більше людей вирішують купити зволожувач повітря для дитячої кімнати, який необхідний під час опалювального сезону і в період літньої спеки.

Як вибрати зволожувач повітря?

При виборі зволожувача для кімнати вашої дитини, ви можете вибрати модель для людей, які страждають алергією, обладнану фільтрами, які видаляють забруднюючі речовини і алергени.



Які ж найпоширеніші типи зволожувачів, які будуть найбільш підходящими для кімнати вашої дитини?

Зволоження не є відкриттям нашого часу. Протягом багатьох років в опалювальних приміщеннях використовуються резервуари для води біля елементів системи опалення, які випаровують воду. Частково з проблемою сухого повітря справляються домашні акваріуми. Але тепер, ці не надто ефективні методи можуть бути замінені на широкий спектр пристроїв, які дозволяють точно регулювати рівень вологості повітря.

Більшість зволожувачів діляться на:

 1. традиційні зволожувачітрадиційні – це ємності, контейнери і підвіски на радіаторі опалення. Їх робота дуже проста – гарячий радіатор нагріває воду в баку і м’яко зволожує повітря. Вони мають свої переваги і недоліки:
 • переваги: ​​низька ціна, легка доступність (ви навіть можете зробити це самостійно), легкий монтаж і демонтаж;
 • недоліки: низька ефективність, низький ступінь зволоження повітря на невеликій площі.
 1. парові зволожувачіпарові зволожувачі – їх дія заснована на виробництві гарячого туману. Вода, яка знаходиться в баку, нагрівається і змішується з повітрям зовні пристрої. Це призводить до її випаровуванню і випуску туману в кімнаті.
 • переваги: ​​вода вільна від мікроорганізмів, є дуже хорошим вибором для дитячих кімнат через безпеки;
 • недоліки: теплий туман може бути незручний в літні місяці, він зволожує повітря, але в той же час м’яко його нагріває.
 1. Ультразвукові випарні зволожувачіУльтразвукові випарні зволожувачі – ці пристрої також розпорошують туман в кімнаті, але це прохолодний туман. Випарні ультразвукові зволожувачі забезпечені баком для води, в який всмоктується повітря, а потім вивільняється з нього за допомогою вентилятора.
 • переваги: ​​відсутність ефекту підвищення температури в кімнаті, можливість використання пристрою для ароматерапії;
 • мінуси: гучність, вода не позбавлена ​​забруднень, і в такому випадку зволожувач може завдати шкоди, оскільки вона не нагрівається, в ній можуть розвиватися мікроорганізми, проте, воду можна попередньо прокип’ятити, щоб вирішити цю проблему.

Ультразвукові зволожувачі повітря виробляють прохолодний туман, що утворюється шляхом розриву молекул води на мікрочастинки, які потім піднімаються в повітря. Ультразвук може також вбивати деякі мікроорганізми, частково знезаражуючи туман.

Додаткові можливості приладу

Само по собі забезпечення адекватної вологості в приміщенні – це ще не все. Деякі зволожувачі, здатні на більше. Ми можемо купити пристрій, який також:

 • чистить приміщення від несприятливих негативних іонів, тобто проводить іонізацію;
 • забезпечують виконання інгаляції;
 • деякі пристрої можуть бути використані для ароматерапії;
 • можуть очистити повітря від пилу, бактерій і пилку – гарне рішення для алергіків;
 • деякі моделі можуть також висушити приміщення, коли вологість занадто висока – вище 65%.

Безумовно, ми можемо просто покласти мокрі рушники на радіатор в кімнаті або встановити чашу з водою, як це робили наші бабусі. Можна проводити провітрювання приміщення протягом 15 хвилин кілька разів на день, навіть взимку, коли температура опускається нижче нуля. Ще один спосіб зволожити повітря – це придбати кімнатні рослини, які, завдяки явищу фотосинтезу, виділяють кисень і воду. Ці методи насправді можуть підвищити вологість повітря в приміщенні, але ненадовго. Додаткові можливості зволожувача повітря роблять його багатофункціональним пристроєм, який підходить для підтримки благополуччя і здоров’я всіх членів сім’ї.

Проте у всьому потрібна міра, зволожувач може також завдати шкоди, якщо він використовується занадто багато і часто або в приміщенні і так занадто волого. Звичайно, дуже висока вологість також негативно впливає на наш організм, вона сприяє, зокрема, поширення і розвитку гнильних бактерій, грибків і кліщів, підсилює симптоми ревматичних захворювань. Занадто вологе повітря в закритому приміщенні шкідливий також для меблів, одягу і електронного обладнання. Оптимальна вологість у приміщенні для дорослої людини коливається в межах 40-60%. Це створює найкращі умови для інтелектуальної роботи, психологічного і фізичного комфорту.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *